لیفت و بالا‌کشیدن باسن | روش ها | مزایب و عوارض آن

بیمارانی که از ظاهر باسن خود چه به لحاظ اندازه یا شکل، و چه از لحاظ ظاهر پوست ناراضی‌هستند، می‌توانند اندام خود را به کمک عمل جراحی لیفتینگ باسن بهبودبخشیده و خوش فرم‌کنند. این روش اغلب برای کسانی که وزن کم‌کرده و احساس‌می‌کنند که اندامهای بدنشان بد شکل شده‌است و یا صرفا مایل به بهبود ظاهر اندام‌های پشت خود هستند، ر وشی ایده آل است.

بالاکشیدن یا همان لیفت باسن یک روش جراحی است که می‌توان آن را بر اساس نیازها و نتایج مورد نظر بیمار تنظیم‌کرد. شاید بیمارانی که باسن آنها دارای افتادگی بیش از حد است بخواهند از روش سنتی بالاکشیدن باسن استفاده‌کنند اما افرادی که مایلند باسن خود را با ظرافت خاصی پروتزکنند ممکن‌است لیفت باسن برزیلی که پرطرفدار است را ترجیح‌دهند. در هر صورت، عمل جراحی لیفت باسن می‌تواند باعث داشتن باسنی محکم و جذاب را برای شما فراهم‌کند.

همانند بسیاری از عمل‌های جراحی پلاستیک، عمل جراحی لیفت باسن را می‌توان به تنهایی و یا همراه با روش­های دیگری مانند آبودینوپلاستی و پروتزسینه به‌عنوان بخشی از طرح جامع­تری از فرم‌دهی بدن انجام‌داد.

روش های مختلف انجام لیفت و بالا کشیدن باسن

دو نوع جراحی لیفت باسن اساسی وجوددارد. در روش سنتی، جراح از طریق برداشتن پوست، چربی و بافت اضافی، کشیدن و سفت‌کردن پوست و دوباره قراردادن آن باسن فرد را بالامی‌کشد تا سبکتر و جوان‌تر به‌نظر برسد. لیفت باسن برزیلی که کمتر تهاجمی‌است تنها نیاز به شکافهای بسیار جزئی و تزریق چربی دارد. هر یک از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارد، بنابراین روشی که انتخاب‌می­کنید به خواسته‌ها ونیازهای منحصر به فرد شما بستگی‌دارد. تصمیم به انجام هر نوع جراحی باید به دقت مورد توجه قرارگیرد، بنابراین آگاهی از گزینه های غیرجراحی جهت لیفت باسن حائز اهمیت ‌است. ممکن ‌است بتوانید با استفاده از روشهای کمتر تهاجمی و با ظرافت بیشتر باسن خود را سفت و برجسته‌ کنید اما جایگزین­های غیرجراحی قادر به برداشتن پوست و بافت اضافی و افتاده نخواهند بود. پزشک می‌تواند در تعیین اینکه کدام روش برای وضعیت بیمار خوب‌است به وی کمک‌ کند. پزشک در مورد اهداف بیمار از درمان با وی صحبت ‌کرده و تصمیم‌ می‌گیرد که آیا عوامل دیگری وجود دارد که مانع لیفت باسن شود یا نه.

مشاوره با پزشک

در روز مشاوره‌ی اولیه، معمولا پزشک حدود یک ساعت با شما گفتگو‌ خواهد کرد. در این زمان ممکن‌ است وی:

 • اندام و بدن شما، به ‌ویژه عضلات ران، شکم و باسن را معاینه‌ کند. در صورتی که مایل به استفاده از لیفت باسن به روش سنتی هستید پزشک جراح مقدار پوست، چربی و بافت اضافی بدن شما را ارزیابی‌ می‌کند. اما اگر علاقمند به روش لیفت باسن برزیلی هستید، او به دنبال پیدا‌ کردن یک محل مناسب در بدن شما برای انجام لیپوساکشن خواهد بود. علاوه بر این، پزشک به شکل و نسبت کلی شما نگاه‌می‌کند تا در مورد شیوه‌ی انجام لیفت باسن در شما تصمیم‌گیری‌کند به‌طوری که نتایج حاصل از آن طبیعی و زیبا‌باشد. این فرآیند همچنین فرصتی برای ذکر قسمتهایی که دچار مشکلات خاص هستند و یا ابراز اهداف شما از لیفت باسن فراهم‌می‌کند.
 • سوابق پزشکی شما را بررسی‌کرده و هرگونه خطر بالقوه‌ای را با شما در میان‌می‌گذارد.

لیفت باسن برای چه کسانی مناسب است؟

بسیاری از بیماران می‌خواهند به کمک روش لیفت باسن شکل خود را بهبود و اعتماد خود را افزایش‌ دهند اما بایستی معیارهای خاصی را داشته‌ باشید تا واجد شرایط برای این جراحی باشید. در حالت کلی برای اینکه کاندیدای خوبی برای بالا ‌کشیدن باسن باشید بایستی :

 • از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار باشید زیرا احتمالا نیاز به استفاده از بیهوشی است. لذا باید توانایی لازم برای بهبودی کامل بعد از جراحی را داشته‌ باشید.
 • از لحاظ روانی سالم ‌بوده و انتظارات واقع‌ بیانه‌ای از این روش جراحی داشته‌ باشید.
 • سیگار نکشید زیرا عدم‌ استفاده از سیگار به بهبودی بهتر ناشی از جراحی کمک خواهد‌ کرد. اگر فردی سیگاری هستید در صورتی می‌توانید لیفت باسن را انجام‌دهید که قادر به ترک ‌سیگار به مدت معلومی که پزشک قبل و بعد از جراحی برای شما تعیین‌ می‌کند، باشید.

مراقبت های قبل از جراحی لیفت باسن

پزشک دستورالعمل‌های قبل از عمل را در جلسه مشاوره‌ی اولیه و یا زمانی که قرار ملاقات برای جراحی برنامه‌ریزی‌ شده ‌است را به شما آموزش خواهد داد. به‌ طور‌کلی، شما باید کار کنید تا از سلامت و وضعیت مناسب لازم برای انجام معالجه اطمینان ‌حاصل‌کنید. شما همچنین باید پیشاپیش برنامه‌ریزی‌ کنید تا بهبودی شما آسانتر و راحت‌تر شود. قبل از انجام معالجه بایستی موارد زیر را رعایت‌کنید:

 • سیگار را به مدت معینی که پزشک تعیین ‌کرده ‌است ترک‌کنید.
 • مصرف داروهای خاص مانند داروهای ضدالتهابی ‌غیر‌استروئیدی، آسپرین و مکمل‌های خاص را متوقف‌ کنید زیرا مصرف این داروها و مکمل‌ها بهبودی شما را سخت‌تر‌می‌کند.
 • مقدار آب زیادی بیاشامید.
 • تغذیه سالم و ورزش را ادامه ‌دهید، به ویژه اگر تمایل به لیفت باسن به روش سنتی هستید. در صورتی که لازم ‌است جهت داشتن شرایط لیفت باسن برزیلی افزایش وزن داشته ‌باشید باید با جراح یا متخصص تغذیه در مورد بهترین راه برای انجام این کار مشورت‌کنید. در هر دو مورد، خوردن رژیم‌غذایی با پروتئین بالا می‌تواند بدن شما را برای جراحی آماده‌کند.
 • در صورتی که دارای افتادگی‌پوست هستید جهت جلوگیری از عفونت باسن و قسمتهای اطراف آن را کاملا پاکسازی‌کنید.
 • به منظور پیشگیری از بیماری دستانتان را مرتب بشورید و خواب‌کافی داشته‌باشید. درصورتی‌که بیمارشوید پزشک قادر به عمل جراحی مربوط به بالا‌ کشیدن باسن در شما نخواهد بود. بیمار شدن شما یکی از بزرگترین اتفاقات ناخوشایند ممکن برای شما و پزشک شما است.
 • از مکمکل‌های چون آهن و ویتامین C مصرف ‌کنید تا توانایی شما در بهبودی افزایش‌یابد.
 • به مدت 12 ساعت قبل از جراحی چیزی نخورید زیرا خوردن غذا یا هر چیزی موجب بروز مشکلاتی در خصوص بیهوشی و تسکین‌ می‌شود.

بهترین راه‌های لیفت و بالا‌کشیدن باسن عبارتند از:

لوسیون موضعی سفت کننده‌ی پوست

اگر نگرانی اصلی شما افتادگی باسن به علت نوسانات وزن، پیری یا شرایط ارثی است در این صورت احتملا بتوانید ظاهر خود را با درمان‌های موضعی بهبودبخشید. این لوسیون‌ها، کرم‌ها و سرم‌ها فقط پوست شما را نسبتا سفت‌کرده و نتایج حاصل از مصرف  آنها موقتی ‌است. با این حال، ممکن ‌است گزینه خوبی برای بیمارانی باشد که خواستار بهبودی و زیبایی ظاهر خود بدون انجام جراحی هستند. همچنین می‌توان از این داروهای موضعی در کنار روش‌های بالا‌ کشیدن باسن جهت بهبود نتایج استفاده‌ شود.

تزریق ژل و چربی

با بیشتر شدن تعداد بیمارانی که مایل به افزایش حجم در باسن خود به شکل منحنی، برخی از پزشکان روی به استفاده از ژل‌های پوستی جهت فرم‌دهی باسن آورده‌اند. این مواد که در ابتدا برای اصلاح چین ‌و‌ چروک و پرکردن صورت ابداع ‌شده ‌بودند، اکنون همانند تزریق ‌چربی مگر در مواردی که نیازی به لیپوساکشن نباشد، به باسن جهت نتیجه‌گیری تزریق ‌شده و مصنوعی ‌هستند.

پرکننده‌های پوستی بلافاصله به بافت افزایش حجم داده و تولید کلاژن طبیعی را برای نتایج دراز مدت تشویق می‌کنند. بعضی از پزشکان از تزریق سیلیکون مایع جهت فربه ‌کردن باسن‌ها استفاده می‌کنند اما ایمن‌ بودن اینکار هنوز به اثابت نرسیده‌ است و ممکن‌ است که این ماده در سراسر بدن پخش ‌شده و سلامت کلی فرد را در معرض ‌خطر قرار‌دهد.

معمولا استفاده از پرکننده‌های باسن برای بیمارانی که کاهش وزن بسیار بالایی داشته اند اصلا مفید نخواهد‌بود زیرا این پرکننده‌ها نمی‌توانند پوست اضافی را از بین‌ببرند. هرچند این مواد می‌توانند جایگزینی مؤثر و کمتر تهاجمی برای لیفت باسن برزیلی باشند اما مواد مورد نیاز آنها اغلب بسیار گران ‌قیمت است، مخصوصا از آنجا که برای استفاده در قسمت صورت طراحی ‌شده‌اند و نیاز به تزریق‌های بسیار کوچکتری دارند. علاوه بر این، اکثر پرکننده‌ها به طور منظم نیاز به تکرار درمان دارند که در طول زمان هزینه و ناراحتی  ناشی از آنها نیز افزایش می‌یابد.

لیف باسن به روش سنتی

از آنجاییکه عمل جراحی لیفت باسن به روش سنتی پیچیده‌تر است لذا پزشک معمولا از بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی و آرامبخش استفاده ‌می‌کند تا در  طول جراحی بالا‌کشیدن باسن، بیمار راحت و ایمن‌باشد. سپس وی برشی در قسمت بالا، پایین، پروانه‌ای شکل، یا جانبی ایجاد‌می‌کند تا به بافت زیرین دسترسی پیدا‌ کند. بعد از آن، پزشک هر یک از مناطق چربی ‌سوز را با استفاده از چاقوی جراحی یا در بعضی موارد لیپوساکشن را حذف‌می‌کند. بالاخره بافت باقی‌مانده را به نحوه‌ی که خوش فرم‌تر و محکم‌تر باشد به عضلات عمیق مفصل ران و یا حتی به استخوان لگن خاصره بخیه‌می‌زند.

در صورتی که ایمپلنت یا کاشت باسن را انتخاب‌ کنید، مواد سیلیکون جامد با توجه به ترجیحات شما برای شکل دهی، بافت و اندازه ایجاد‌شده در این مرحله قرار‌می‌گیرند. در نهایت، پزشک پوست شما را در سراسر باسن آماده ‌شده‌کشیده و سفت‌می‌کند و قسمت‌های اضافی جهت بهتر‌کردن ظاهر برش‌داده و بر‌می‌دارد. بیمارانی که تزریق چربی را با لیفت باسن به روش سنتی ترکیب‌می‌کنند  در این مرحله از جراحی چربی را تزریق‌می‌کنند. این روش معمولا بین دو تا چهار ساعت طول‌می‌کشد تا تکمیل‌شود.

 

این روش برای چه کسانی مناسب است؟

الزامات لازم برای روش لیفت باسن برزیلی یا سنتی متفاوت‌است. ممکن‌است واجد شرایط برای جراحی لیفت باسن معمول را داشته‌باشید اگر:

 • پوست، چربی و بافت اضافی در باسن داشته‌باشید‌ و خواهان از بین بردن آن باشید.
 • برای از‌ بین ‌بردن چربی اضافی تلاش ‌کرده و پوست خود را با رژیم‌غذایی مناسب و ورزش سفت ‌کرده‌اید. همچنین برای حفظ نتایج لازم ‌است که تغذیه سالم و ورزش‌کردن را ادامه‌دهید.
 • قصد‌ندارید وزن بیشتری را از دست‌بدهید، زیرا این می‌تواند با نتایج جراحی شما تداخل‌داشته‌باشد.
 • وزن خود را حفظ‌کنید، زیرا نوسانات می‌تواند نتایج و تاثیرات لیفت را معکوس‌کند. به‌طور معمول، جراحان پلاستیک توصیه‌می‌کنند که بیمارانی که وزن زیادی کم‌کرده‌اند وزن سالم خود را بین سه ماه تا دو سال قبل از انجام عمل‌جراحی پلاستیک حفظ‌کنند.

مزایای لیفت باسن

این روش به بیمارانی که وزن کم‌کرده‌اند به از‌بین‌بردن بافت اضافی و سفت‌تر‌شدن باسن کمک‌می‌کند.

مزایای لیفت باسن به‌روش سنتی عبارت‌است از:

 • کاهش خطر ابتلا به عفونت ناشی از افتادگی پوست
 • بهبودی شکل ظاهری باسن از طریق تغییر محل بافت و چربی مازاد
 • ورزش راحت‌تر و فعالیت روزانه هنگامی که پوست، چربی و بافت‌اضافی برداشته‌شد.
 • امکان ترکیب روش‌ها با تزریق‌چربی لیفت باسن برزیلی یا ایمپلنت باسن

جراحی لیفت باسن برزیلی

لیفت باسن برزیلی، اندازه و شکل باسن بیمار را افزایش‌می‌دهد به طوری که تناسب بهتری با اندام وی داشته‌باشد و باسنی برجسته و جذاب برای بیمار به ارمغان‌می‌آورد. این نوع لیفت باسن بسیار پرطرفدار‌است، زیرا در این روش با استفاده از برش‌های کوچک می‌توان باسنی خوش‌فرم برای بیماران فراهم‌کرد.

به منظور انجام جراحی لیفت باسن برزیلی، چربی از قسمتهایی از بدن مانند پشت، شکم، باسن، مفصل ران و ران‌ها از طریق لیپوساکشن برداشته‌می‌شود. در طول این روند، جراح برشهای کوچکی در قسمتهای دارای  چربی‌مازاد ایجاد‌کرده و لوله‌ای کوچک را وارد آن می‌کند. سپس به وسیله‌ی حرکات دستی، ارتعاش، امواج التراسونیک، انفجار هوا و یا حتی لیزر جهت از‌بین‌بردن ذخایر چربی پیش از آسپیریت‌کردن آرام استفاده‌می‌کند. لیپوساکشن معمولا فقط نیاز به بیحسی محلی دارد ولی در صورتی مایل به برداشتن چربی‌مازاد بیشتری‌باشید یا استرس جراحی دارید ممکن‌است که پزشک استفاده از بیهوشی عمومی یا آرامبخش را توصیه‌کند.

پس از حذف چربی‌های مازاد، سلول‌های چربی با استفاده از سانتریفوژ خالص‌سازی می‌شوند و تنها از بهترین بافت برای تزریق به باسن با کانول‌های (لوله‌های) کوچک در عمق‌های مختلف استفاده‌می‌کنند تا فرم و حس طبیعی بخود‌بگیرد. هر چند تعداد، عمق و مقدار تزریقات به تکنیک‌های خاص جراح و نتایج مورد نظر بیمار بستگی‌دارد اما به‌طور کلی، تعداد بیشتری از تزریق کوچکتر باعث‌می‌شود تا باسن ظاهری واقعی‌تر بخود‌بگیرد. این مرحله از جراحی معمولا نیاز به بیهوشی موضعی‌دارد، اما در صورت نیاز می‌توان آن را تحت بیهوشی عمومی یا به کمک آرامبخش نیز انجام‌داد. نتيجه نهايي این روش، باسنی گردتر و پرتر است که دارای ظاهری طبيعي است زيرا در این روش برخلاف ايمپلنت‌هاي باسنی و پرکننده‌هاي مصنوعي، از بافت هاي خود  بیمار استفاده‌مي‌شود. این روش معمولا حدود دو ساعت  طول‌می‌کشد.

این روش برای چه کسانی مناسب‌تر است؟

روش لیفت باسن برزیلی برای کسانی مناسب‌است که:

 • خواهان افزایش حجم در قسمت باسن خود هستند. احتمالا بیمارانی که تمایل‌دارند تا بافت مازاد را از قسمت باسن خود حذف‌کنند، لیفت باسن به روش سنتی یا روشهای فرم‌دهی بدن را ترجیح‌دهند.
 • سعی بر سفت‌کردن و افزایش شکل و اندازه باسن خود به کمک ورزش و تغذیه‌کرده‌اند. عمل جراحی لیفت باسن رویکردی جدی است از همین رو تنها باید بر روی بیماران انجام‌شود که نمی‌تواند نتایج مورد نظر خود را به روشهای دیگر به‌دست‌بیاورند.
 • در قسمتهایی دیگر از بدن چربی‌مازاد دارند که جراح می‌تواند از طریق لیپوساکشن آن را حذف و پاکسازی‌کرده تا در لیفت باسن برزیلی از آن استفاده‌کند. این ذخیره‌های چربی بایستی مانند چربی­های افتاده و شل در اطراف ناحیه کمرتان به راحتی قابل‌دسترسی باشند. از آنجایی که چربی باید تمیز‌شود لذا معمولا نیاز به سه تا چهار برابر مقدار چربی که قصد تزریق آن را دارید را فراهم‌کنید. اگر کمبود چربی مازاد دارید، شاید لازم‌باشد که قبل از عمل، وزن خود را افزایش‌دهید یا به دنبال روشی جایگزین‌باشید.
 • از پوست افتاده و مازاد رنج نمی‌برند. در این حالت، قبل از انجام روش انتقال چربی برزیلی، احتمالا نیاز به لیفت باسن به روش سنتی باشد.
 • از فرم‌بدنی صحیحی جهت لیفت یا بالا‌کشیدن باسن برخوردار‌هستند. پزشک جراح می‌تواند به شما کمک‌کند که در مورد اینکه آیا اضافه‌کردن حجم به باسن شما مناسب ظاهر شما خواهدبود یا نه تصمیم‌گیری‌کنید.

مزایای این روش

لیفت باسن برزیلی  بنا به چندین دلیل یکی از محبوب‌ترین روشهای جراحی به‌شمار‌می‌رود. مزایای این روش عبارتند از:

 • ظاهری طبیعی‌تر و کاهش ریسک عدم‌پذیرش نسبت به ایمپلنت ها یا پرکننده‌هایی که می‌توان جهت بالابردن باسن نیز از آنها استفاده‌کرد.
 • همزمان با حذف چربی‌های مضر از دیگر قسمت‌های بدن و باسن فرد را پف‌کرده می‌کنند. بسیاری از بیماران از لیپوساکشن جهت حذف چربی‌های شکم استفاده‌می‌کنند تا بیشتر شبیه به شکل ساعت شنی شود.
 • فرایند جراحی کمتر تهاجمی نسبت به ایمپلنت‌های لیفت باسن به روش سنتی است که باعث بهبودی آسانتر و کوتاه‌مدت‌تر می‌شود.

دوره نقاهت عمل لیفت باسن

پس از بالا‌کشیدن باسن، پوست و بافت شما باید به درستی درمان‌ شود تا نتایج زیبا را برای شما به ارمغان‌ بیاورد. لازم ‌است که جلساتی را به جراح خود مراجعه ‌کرده و از راهنمایی‌های وی جهت نگهداری از باسن خود استفاده‌ کنید. مدتی را به استراحت‌بگذرانید تا از نتایج مثمرثمر عمل لذت‌ببرید.

ممکن‌است بلافاصله بعد از بالاکشیدن باسن، احساس تلو تلو خوردن و سرگیجه به شما دست‌دهد مخصوصا اگر به‌ هنگام جراحی از آرام ‌بخش یا بیهوشی عمومی استفاده ‌کرده ‌باشید. به احتمال زیاد باسن شما پس از جراحی متورم و کبود خواهد‌ شد. قبل از ترک مطب پزشک توجه به موارد زیر الزامی ‌است:

 • نحوه‌ی محافظت صحیح از زخم خود را که احتمالا شامل تخلیه یا قرار‌دادن گاز مایع استریل است را به درستی یاد گرفته ‌باشید.
 • لباس‌های فشرده‌سازی خود بپوشید بطوری که را که قسمت برش، لیپوساکشن یا تزریق چربی را بپوشاند.
 • قادر به ایستادن و راه رفتن بدون هیچ مشکلی باشید.
 • نحوه‌ی نشستن یا درازکشیدن بطوری که به باسن فشاری‌وارد‌نشود را فرا‌بگیرید زیرا فشار به باسن می‌تواند در بهبود و نتایج جراحی تاثیرگذار‌باشد.
 • داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک را از پزشک دریافت‌کنید.

استراحت (در موقعیت مناسب)، پوشیدن همیشه لباسهای فشرده‌سازی و بصورت هیدراته باقی‌ماندن، صبور بودن و مراقبتهای لازم برای بهبودی بدن در خانه جز موارد ضروری‌هستند. لازم‌است که دوستی یا یکی از اعضای خانواده را به مدت حداقل چند روز با شما بماند تا در صورت نیاز به شما کمک‌کند.

نتایج حاصل از این روش

ممکن‌ است نتایج حاصل از لیفت باسن بین بیماران متفاوت باشد. معمولا در هر دو روش جراحی سنتی و برزیلی بیماران صاحب باسنی خوش ‌فرم‌تر، سف‌تر و جوان‌تر خواهند‌ شد. شاید نتایج حاصل از بالا کشیدن باسن به روش سنتی نتایج قابل ‌توجه ‌باشند زیرا در این روش لایه‌های پوست، چربی و بافت برداشته ‌می‌شوند این در حالیست­که در روش لیفت باسن برزیلی، چربی‌های ناخواسته را از سایر نقاط بدن بر‌می‌دارند تا به کمک این چربی آنها باسن و عضلات مفصل ران را پرکرده و ظاهری منحنی‌تر بدان دهند. در حالی که هر دو روش باعث بهبود ظاهر باسن می‌شوند اما لیفت باسن به روش سنتی تمرکز بیشتری بر روی اندامی ‌کردن باسن دارد. در روش لیفت باسن برزیلی جهت داشتن ظاهری جوان‌تر و جذابتر به باسن‌ها حجم‌ می‌دهند. در‌صورتی ‌که دچار نوسانات وزنی زیادی نشوید نتایج حاصل از هر دو روش می‌تواند تا سالها ادامه داشته‌باشد.

خطرات ناشی از این روش‌ها

هرچند هر دو روش لیفت باسن ایمن و موثر هستند اما همانند تمامی عمل‌های جراحی خطراتی نیز دارند. این خطرات عبارتند از:

 • عفونت
 • باقی ‌ماندن جای‌ زخم (اسکار)
 • جذب دوباره‌ی چربی
 • جراحی دوباره اصلاحی یا روش‌های اضافی
 • تجمع مایع شفاف آبگونه (سروما)
 • خونریزی شدید
 • نکروز یا بافت ‌مردگی
 • بی‌حسی تا مدت طولانی
 • لخته‌ شدن خون

جراح شما در مورد خطرات عمل جراحی لیفت باسن و نحوه استفاده از آن در شرایط خاص شما در اولین جلسه مشاوره با شما گفتگو خواهد کرد. درک درست از خطرات شما می‌تواند به شما در به‌حداقل‌ رساندن آنها در هنگام آماده‌ شدن برای دوره نقاهت کمک ‌می‌کند بدین‌ترتیب می‌توانید از شکل جدید باسن خود لذت‌ببرید.

هزینه لیفت باسن چقدر است؟

بسیاری از بیمارانی که تحت عمل ‌جراحی لیفت باسن قرار‌ می‌گیرند به آن بعنوان یک سرمایه گذاری در ظاهر و افزایش اعتماد به نفس نگاه‌می‌کنند. هزینه لیفت باسن به موارد زیر بستگی‌دارد:

 • نوع جراحی لیفت باسنی که انتخاب‌ می‌کنید.
 • تخصص و تجربه پزشک جراح
 • محل انجام عمل جراحی لیفت باسن
 • وضعیت سلامت و سابقه پزشکی بیمار
 • نوع بیهوشی و آرامبخشی که جراح از آن استفاده ‌می‌کند.
 • داروهای بهبودی
 • ترکیب ‌کردن و یا نکردن جراحی لیفت باسن با سایر روشهای جراحی زیبایی

پزشک شما به در کم‌ کردن هزینه‌های خاصی از جراحی بالا کشیدن باسن در همان جلسه اول مشاوره کمک‌ می‌کند.