آیا جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) برای من مناسب است؟

به جراحی زیبایی بینی فکر می کنید؟

جراحی زیبایی بینی یا جراحی بینی ، جراحی است که می تواند نحوه عملکرد بینی و ظاهر شما را تغییر دهد. طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک، سالانه نزدیک به 220،000 رینوپلاستی انجام می شود که این رایج ترین روش جراحی پلاستیک صورت است. جراحی زیبایی بینی همزمان می تواند به شما در بهبود تنفس و رسیدن به ظاهری دلخواه کمک کند.

 آیا جراحی زیبایی بینی برای من مناسب است؟

یک دلیل شایع پزشکی برای جراحی زیبایی بینی مشکل تنفس از طریق بینی است. انسداد بینی می تواند باعث ایجاد مشکل در ورزش ، اختلال در خواب ، ایجاد خروپف شود یا در فعالیت های دیگر اختلال ایجاد کند. اگر درمان های پزشکی (مانند اسپری بینی) موثر نباشند، عمل جراحی میتواند کاملا اثربخش باشد. اگر مشکلات ذکر شده رنج میبرید و ظاهر بینی دلخواه شما نیست با مراجعه به پزشک بهترین راه درمان را پیدا کنید.

 جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. برش بسیار کوچکی در امتداد قاعده بینی ایجاد می شود که پس از بهبودی پوست قابل مشاهده نیست. این برش به برش های داخل بینی متصل است که هرگز دیده نمی شوند. این برش ها اجازه دسترسی به غضروف و استخوان های بینی را می دهند. در مرحله بعد ، معابر بینی بهبود یافته و تغییر شکل بینی (در صورت تمایل) از طریق تغییرات و برشهای استخوان و غضروف انجام می شود.

مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی

پس از انجام عمل حداقل یک هفته کاملا استراحت کنید و در این مدت از یخ برای کاهش التهاب استفاده کنید، همچنین تمیز کردن مکرر بینی در اولویت می باشد. داروهای ضد درد توسط پزشک برای شما تجویز می شود اما مصرف آنها فقط در موارد احساس درد می باشد و معمولا در اکثر افراد مدت زمان استفاده بیشتر از یک هفته نمی باشد. در طول هفته دوم پس از عمل گاهی ممکن است کبودی زیر چشم ایجاد شود که برای تسریع در بهبودی و رفع آن از یک قطعه یخ در آن ناحیه استفاده کنید.

یک هفته پس از عمل میتوانید به امور عادی خود پیش بگیرید و به کار خود برگردید، همچنین ورزش های سبک مانند پیاده روی را انجام دهید. (حداقل شش هفته از ورزش های سنگین و تماسی دوری کنید)

مدت زمان بهبودی کامل

اگرچه احتمالاً در طی ماه اول به سرعت بهبود خواهید یافت ، اما بهبودی کامل ممکن است تا یک سال طول بکشد. اکثر تورم در ماه اول از بین می رود و تمام تورم باید طی یک سال یا کمتر از بین برود.