میکرونیدلینگ | عوارض و نتایج | کلینیک زیبایی گلبرگ

چه انتظاری از این درمان باید داشت؟

اکثر افراد در سنینی از زندگی خود دچار مشکلاتی بر روی پوست خود میشوند که ممکن است آثاری از خود برای چندین سال به جای بگذارند. مشکلاتی مانند جوش هایی که در نوجوانی و جوانی به دلایل مختلف خودنمایی میکنند و پوست را با آثاری مثل فرورفتگی و تغییر رنگ رها میکنند.

برای کمک به مقابله با این دست مشکلات بسیاری از متخصصان پوست درمان میکرونیدلینگ را به عنوان راه حل توصیه می کنند. میکرونیدلینگ روشی موثر برای برطرف کردن آسیب های پوستی است که به عنوان بهترین نوآوری اخیر در جوانسازی پوست شناخته شده است.

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یک ابزار جراحی حرکتی با 12 سوزن میکرو است که روی پوست حرکت میکند. این سوزن های بسیار ریز با فرورفتن به نواحی مدنظر و آزاد کردن گرما باعث تحریک سلولهای زیر پوست شده و با آزادسازی کلاژن تازه موجب ترمیم و جوانسازی پوست می شود.

از میکرونیدلینگ چه نتیجه ای میگیریم؟

  • کاهش چین و چروک و خطوط ریز روی صورت، گردن، دست و پوست
  • سفت شدن پوست
  • کم شدن اندازه منافذ پوست
  • رفع و بهبود جای زخم و جای جوش
  • درمان آسیب های ناشی از آفتاب

 

آیا میکرونیدلینگ دردناک است؟

عمل میکرونیدلینگ بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می شود. میزان درد و سوزش میکرونیدلینگ به عمق سوزن انتخاب شده بستگی دارد و ممکن است در مناطق خاصی ایجاد ناراحتی جزئی شود. البته اکثر افرادی که این عمل را انجام میدهند در حین کار فقط حس لرزش بر روی پوست خود دارند.

آیا میکرونیدلینگ عوارض جانبی دارد؟

عوارض  جانبی میکرونیدلینگ حداقل است اما میتوان به افتادگی خفیف پوست، آفتاب سوختگی و در مواردی بسیار نادر کبودی پوست باشد، اما معمولا در طی یک الی دو روز کاملا محو می شوند.

توجه داشته باشید که ناحیه درمان شده تا یک هفته نباید در معرض آفتاب، برنزه کردن، گرما، آب گرم و یا سونا قرار بگیرد، هکچنین از پوست خود با ضدآفتاب در همه زمان ها محافظت کنید.

مدت زمان انجام میکرونیدلینگ

زمان کلی درمان برای صورت و گردن حدود 45 دقیقه طول می کشد ، اما بسته به سایر نواحی بدن زمان درمان ممکن است متفاوت باشد.