تأثیرات مخرب استرس بر پوست و مو

استرس باعث ایجاد یک واکنش شیمیایی در بدن شما می‌شود که پوست را حساس‌تر و واکنش پذیر می‌کند. همچنین می‌تواند باعث افزایش مشکلات پوستی شود.

استرس و تأثیرات آن بر پوست

استرس می‌تواند بر کل بدن، از جمله مو، ناخن و پوست شما تأثیر بگذارد. از آن‌جا که استرس بخشی از زندگی است، آن‌چه مهم است نحوه بازخورد به آن است.

استرس چگونه بر پوست تأثیر می گذارد؟

استرس باعث ایجاد یک واکنش شیمیایی در بدن شما می‌شود که پوست را حساس‌تر و واکنش پذیر می‌کند. همچنین می‌تواند باعث افزایش مشکلات پوستی شود.

آیا تاکنون متوجه شده‌اید که هنگام استرس، بیشتر جوش می‌زنید؟ این امر به این دلیل است که استرس باعث می شود بدن شما هورمون‌هایی مانند کورتیزول تولید کند، که به غدد موجود در پوست شما می‌گوید روغن بیشتری تولید کنند. پوست چرب بیشتر مستعد آکنه و سایر مشکلات پوستی است.

استرس همچنین می تواند:

مشکلات پوستی را بدتر کند. به عنوان مثال، استرس می‌تواند پسوریازیس، روزاسه و اگزما را تشدید کند. همچنین می‌تواند باعث کهیر و انواع دیگر بثورات پوستی شود و باعث ایجاد تب‌خال شود.

همچنین این موضوع می‌تواند استرس‌زا باشد که با پوست خود مشکل داشته باشید. بعضی از افراد نسبت به اینکه چطور به نظر می‌رسند  احساس بدی دارند و این باعث استرس بیشتر می‌شود.